You are here:

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/sercicom/public_html/sercantr/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/sercicom/public_html/sercantr/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
E-mail Print PDF
User Rating: / 2
PoorBest 

Sercan Halili Tarafından Musiki Dergisine Eleştri - Kritik - Fikir Yazıları

Sercan Halili'nin 11 Ağustos 2010 tarihinde, Musiki Dergisi tarafından yayınlanan yazısında, Türkiye'nin akademik ve popüler müzik piyasasını ilgilendiren önemli konulara değinmiştir. Bu yazı da müziğin
popülerliğe olan etkilerinden,Türkiye de yapılan müziklerden, gerçek sanatçılara verilen değerden ve günümüz medyasını işgal etmiş bir arabesk müzik tartışmasından konu edilmektedir. Tüm Halkımızın biraz daha bilgi sahibi olması için ve bazı gerçeklerin farkına varmamız için yazılmış bu yazıyı okumak istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.musikidergisi.net/?p=1569
Sercan Halili'nin 12 Kasım 2010 tarihinde Musiki Dergisi'nde yayınlanan yazısında, Abbas Güçlü ile Genç Bakış programının konuğu olan Devlet Konservatuarımız ile ilgili ve genel olarak geceyi anlatan bir düşünce yer almaktadır. "Hani Kol Kırılır Yen İçinde Kalır dı" başlıklı yazısında bir çok sitem ve ders almamız gereken konulara değinilmiştir. Bu yazıyı okumak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

http://www.musikidergisi.net/?p=1652


Sercan Halili'nin 21 Ekim 2010 tarihinde Musiki Dergisi'nde yayınlanan yazısının bu seferki başlığı "Farketmeliyiz". Özlem duygusunun hissedildiği yazıda, vefat eden hocalarımızın özleminden, yaşayan değerlerimize olan bağlılığımıza kadar her konu iredelendi. Geçmişten günümüze değişen birçok davranış ve küçük bir müzik sohbetininde yer aldığı yazıyı okumak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

http://www.musikidergisi.net/?p=1637

Dr. Ayhan Sarı tarafından yönetilen ve dördüncü yılını doldurmaya başlamış www.musiki dergisi.com, müziğimizin düşünce ve araştırma yazılarını yayınlayan bir fikir ve bilgi paylaşım sitesidir. Dünya da yapılan her çeşit müziği konu alan ve bu konularda tarafsızca her fikire saygı duyan Sayın Sarı, 19 Temmuz 2010 tarihinde Sercan Halili'nin bir yazısını yayınlamıştır. Viyolonselin Türkiye deki en önemli temsilcilerinden biri olan Özer Arkun'un, 2010 yılının başlarında yayınladığı Cello & Me isimli projesi ile ilgili olarak yazılan yazı, bu proje ile ilgili oldukça bilgi vermektedir. Sercan Halili'nin yazdığı bu yazıyı okumak istiyorsanız lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.musikidergisi.net/?p=1547


Musiki Dergisi, 28 Temmuz 2010 tarihinde, Sercan Halili tarafından yazılmış başka bir köşe yazısını yayınlamıştır. Bu yazıda si bemol klarnet ve saksafonun Türkiye de ki önemli yorumcusu olan Göksun Çavdar'ın, 2010 yılında piyasaya sürülen, Livaneli Songs By Göksun Çavdar isimli projesi ile ilgili olarak değerlendirme yapmıştır. Yazı albümü almak isteyenler için çok güzel bir ön bilgi vermektedir. Sercan Halili'nin yazdığı bu yazıyı okumak istiyorsanız lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.musikidergisi.net/?p=1555


Musiki Dergisi'nin 20 Eylül 2010 tarihinde yayınladığı yazıda Sercan Halili, bu sefer Uğur Çınar'ın Senfonik Türk Müziği isimli çalışması üzerine konuşuyor. Türkiye popüler piyasasında yapılan çalışmalardan, senfonik bestecilere ve daha birçok konuya değinen Halili'nin yazdığı yazıyı okumak isterseniz aşağıdaki linki tıklamanız yeterli olacaktır.

http://www.musikidergisi.net/?p=1601