You are here:

NEWS

Pre

 " Hotel Istanbul " Tüm Müzik Marketlerde

Hiç İstanbul'u dinlediniz mi ? Sakin bir gecede İstanbul'dan gökyüzüne bakarak ay'ı izlediniz mi? Gözlerimizi kapatıp sadece duyma kabiliyetimizi kullanarak, İstanbul'u tanımamız ve o kültürü yaşamamız mümkün. Osmanlı kültürünün hem Sarayda hem Halk arasında hem de Efelerin oturduğu kahvehanelerde yapılan sohbetleri ve yaşamlarını tanıma fırsatınız oldu mu? Ramazan ayının o eşsiz güzelliğini ve büyüklüğünü anlamak, İstanbul aşıklarının kimi zaman duygusal, kimi zaman neşeli hikayelerine tanık olmak için, kitaplardan okuyarak veya gezerek öğrenilemeyen duyguları anlamanın ve öğrenmenin başka yollarınıda bulmak lazım. Ege'nin iki yakasındaki kültürlerin, sanat yüzünün, İstanbul'dan olan yansımasına şahıtlik etmek Anadolu'dan İstanbul'a gelen insanların bu uzun yolda kurduğu her türlü hayali hissetmek, tüm dünyadaki insanların uzun ve engebeli yollardan geçerek İstanbul'u koklamak istemesini sebebi nedir sizce? İstanbul'un vaz geçilmezi olan, Boğaz'a karşı bir kahve içmenin keyfini anlamak hiçde zor değil. İstanbul Kemençesi ile tanışarak yukarıdaki bir çok duyguyu hissedip yaşayabilirsiniz. İstanbul'da bir hayat son bulduğunda, onu sevenlerin ne hissettiğini anlamak ve bunlar gibi zaman zaman hüzünlü,zaman zaman neşeli İstanbul duygularını yaşamak, kısacası İstanbul'da hayatın nasıl olduğunu bilmek için Hotel Istanbul'a ulaşmak gerekli.

Bu anlatılan İstanbul yaşamı, Sercan Halili'nin ilk solo albümü olan Hotel Istanbul'daki eserleri ile dinleyicilerine anlatılmaktadır. Albümde Doğu ve Batı sazlarının eşsiz uyumu ile uzun bir çalışma sürecini kapsayan düzenlemeler yer almaktadır. Ezgi Köker, Erman Türkeli ve Derya Türkan'ın konuk olarak birer parçaya katıldıkları bu projede ayrıca dinleyiciyi şaşırtacak güzel sürprizlerde yer almaktadır. 

SERCAN HALiLi

E-mail Print PDF

 

English

Born in Istanbul. Having been admitted to Turkish Music Satate Conservatory, Istanbul Technical University in 2000, he completed three - stringed, four - stringed and Alto Classical Kemence training. In 2011, he graduatedfrom the master's program of Turkish Music Conservatory, Haliç University. He performed and took stage with many invaluable masters such as Cuneyd Orhon, Ihsan Ozgen, Nermin Kaygusuz, Yavuz Ozüstün, Erol Sayan, Serap Mutlu Akbulut, Alaeddin Yavasca, Selahattin Içli Cetin Körükcü and Nevzat Atli. 

Halili performed as a soloist together with Istanbul Chember Orchestra and Mersin State Opera and Ballet and Cukurova State Symphony Orchestra and also together with Istanbul Technical University Chamber Orchestra conducted by Oguzhan Balci. He joined series of concerts in many World Music Festivals and Jazz Festivals in many countries such as Greece, Bosnia and Herzegovina, Romania, Hong Kong, Egypt, Germany, France, Georgia and Switzerland with various musical groups. In 2008, he took part in the album Project called "Sufi / Bach" with Burhan Öcal in Switzerland and also in the Project called "Ragmakam" together with Edward Powell in Canada. In 2011, he took part in the album called "Pasif-Ist" in New Zealand with the harp performer, Natalia Mann and gave concerts at home and abroad. In 2012, Halili and the pianist Erman Turkeli, released their duo album called " Istanbul Duo" which consists of th world music and gave various cocerts. He still continues to the album and concert workouts with the group called "Soz Saz Istanbul".

Read more
 

Events Calendar

November 2018
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2